Klimaat: de jachtbommenwerpers op vliegbasis Volkel stoten meer dan 10 ton CO2 per vlieguur uit om het bevel in te oefenen om in een volgende oorlog de wereld te bombarderen met nieuwe, nog ‘betere’ atoombommen. En als die atoombommen worden gebruikt, is dit catastrofaal voor het klimaat en voor al het leven op aarde.
Vrede: Er komt een nieuwe generatie Amerikaanse atoombommen (B61-12) naar Europese NAVO-vliegbases als Volkel. We roepen op tot een kernwapenvrije wereld en het in haar kracht zetten van de bevolking om bezetting, onderdrukking en onrecht met geweldloze middelen tegen te gaan.
Actie: door onze acties oefenen we geweldloos verzet tegen de doodsmachine.
We waken bij de hoofdpoort. We herdenken de slachtoffers van de bom op Hiroshima. Als het maandelijkse luchtalarm afgaat, blokkeren we de poort(en) van de basis. Op Nagasaki Dag graven we één of meerdere tunnels onder het hek met de bedoeling om op de startbaan te gaan zitten en het oefenen voor oorlog & vernietiging stil te leggen. Er zullen geweldloosheid trainingen aangeboden worden zodat ieder van ons voor zichzelf kan voelen of zij/hij/die mee wil doen aan blokkeren en/of tunnelen of liever een ondersteunende rol wil spelen: allebei even belangrijk!
Kamp: Wij zijn welkom in een groepsaccommodatie nabij Vliegbasis Volkel. We rekenen op ieders hulp bij het koken, serveren & afwassen. Er kan gezwommen worden in de buurt en ’s avonds brandt een kampvuur, dus neem je zwemspullen en gitaar mee. We hopen een paar mensen te hebben die het ochtend- en avondgebed willen verzorgen bij de hoofdingang van de basis en/of in ons kamp voor degenen die graag samen bidden voor vrede en het beschermen van de schepping.
De geweldloze richtlijnen, meer informatie en de poster vind je hier: https://noelhuis.nl/peace-camp-volkel-2023/