Toevallig viel dit jaar Pasen samen met de Ramadan. Dit was het begin van een nieuwe traditie. In het Noëlhuis konden we het paasontbijt en Suhur (de laatste maaltijd van de moslims voor zonsopgang) combineren. Een plechtig moment. Stel je voor, het hele huis, slechts twee moslims, verzamelt zich om 4 uur ’s ochtends (de klok ging die nacht ook nog een uur vooruit, dus eigenlijk was het 3 uur) om de ochtendmaaltijd te delen. Misschien denk je dat dit gewoon solidariteit is, maar ik denk dat dit de genade van de Eeuwige is. Want hoe kun je het anders noemen, dat je omringd bent door mensen die, ook al delen ze jouw opvattingen niet, je accepteren zoals je bent en er alles aan doen zodat je je kunt blijven ontwikkelen op je pad. Er zijn herinneringen die we ons hele leven bewaren en voor mij is dit er een van.
Manifestatie van Gods genade
Ik moet eerlijk zeggen dat ik hier, in de gemeenschap van Catholic Workers, als praktiserend moslim eindelijk echt in staat was om het belang van de Ramadan, de genade en heiligheid ervan, ten volle te ervaren. Paradox? Nee, een andere manifestatie van Gods genade. De Vastenmaand is een tijd waarin moslims niet simpelweg weigeren om overdag te eten en drinken. Dit is de tijd waarin we leren om beter, vriendelijker en aandachtiger te zijn voor de mensen om ons heen.
En als hoogtepunt – op de feestdag van het einde van de Ramadan, delen moslims verplichte aalmoezen uit, bereiden ze de heerlijkste gerechten en nodigen ze gasten uit. Mijn familie heeft deze tradities altijd gevolgd. Ik herinner me hoe mijn oma op deze dag veel verschillende lekkernijen klaar maakte. Vandaag zal ik zo’n recept met jullie delen. Eigenlijk gebruiken we in het originele recept eieren, maar ik heb het aangepast voor veganisten. Ook al ben ik van mening dat het opgeven van dierlijke producten niet nodig is, je moet gewoon het principe van matiging volgen. Maar omdat niet iedereen kan matigen, beperken sommige mensen zich bewust meer.
Dus Chak-Chak
Voor het deeg:
Meel – 150 gr
Karnemelk – 70 ml
Zout – 1/2 theelepel
Baksoda – 1/2 theelepel
Suiker – 1 el
Plantaardige olie voor het frituren
Voor de siroop:
Honing – 200 g
Suiker – 100 g
Maak met bovenstaande ingrediënten een deeg. Laat het 15 minuten rusten. Rol het vervolgens uit tot een laag van 5 cm dik. Snijd het uitgerolde deeg in repen van maximaal 1 cm. breed en snijd ze vervolgens kruiselings in stukken van ongeveer 0,5 cm breed. Bestuif ze om te voorkomen dat de stukken aan elkaar plakken. Bak ze in frituurvet goudbruin.
Bereiding van de siroop.
Meng honing en suiker in een steelpan. Kook het mengsel 5 minuten op laag vuur. Koel de siroop af tot een temperatuur van 70 graden en meng het met de gebakken stukjes deeg. Leg het dessert op een serveerbord. Je kunt het de gewenste vorm geven met je handen, gedrenkt in koud water.