Skip to content

Jeannette Noëlhuis | Catholic Worker Amsterdam

  • Over ons
  • Bedelnap
  • Agenda
  • Aanmelden
  • Archief
    • Jaargangen
    • Dossiers
  • Facebook
  • Twitter

Alles is genade

Gerard, 10/12/2020, Jaargang 32 nr. 2

Op 28 november jl. kwam de Nederlandse vertaling uit van de biografie die Jim Forest schreef over Dorothy Day: Alles is Genade.

Toen het Jeannette Noëlhuis in 1988 van start ging, was er bijna niemand in Nederland die Dorothy Day of de Catholic Workerbeweging kende. Maar de laatste jaren lijkt de aandacht voor Dorothy in een stroomversnelling te raken. Paus Franciscus heeft daar mede een rol in gespeeld. In zijn toespraak van 24 september 2015 tot het Amerikaanse Congres noemde hij de naam van Dorothy Day in één adem met die van Abraham Lincoln, Martin Luther King en Thomas Merton. 

Dorothy’s voorbeeld van gebed, vrijwillige armoede en radicale solidariteit met de armsten overstijgt inmiddels de beweging die ze is begonnen. We vonden het daarom hoo

g tijd dat er eindelijk een boek over haar beschikbaar zou komen voor het Nederlandse en Vlaamse publiek. Naar onze mening is de biografie van Jim Forest een van de beste. Jim heeft nauw met Dorothy samengewerkt in de jaren zestig en is een boeiende verteller. We zijn in de gelukkige omstandigheid dat Jim en zijn vrouw Nancy goede vrienden zijn van onze gemeenschap. We zijn hem veel dank verschuldigd voor zijn enthousiaste hulp en medewerking bij de totstandkoming van de vertaling.

U kunt het boek bestellen via internet, maar ook direct bij ons – voor een gereduceerde prijs. Als u in Amsterdam of directe omstreken woont, komt een van ons graag langs fietsen om een exemplaar af te leveren. Voor mensen die verder weg wonen, sturen we het boek op.

De boeklancering

Artikelen naar aanleiding van het boek

 

  • Leven in armoede stelt ons beter in staat om de armen te helpen, zei Dorothy Day – Nederlands Dagblad

  • Dorothy Day zag Gods aanwezigheid in gebrokenheid – Katholiek Nieuwsblad

  • De invloedrijke katholiek Dorothy Day was bepaald geen heilige, maar wát een persoonlijkheid! – Trouw

  • Facebook
  • Twitter